FROGNER PARK

Złapanie pięknej, słonecznej pogody w Norwegii niemal graniczy z cudem. Każde moje wyjście kojarzyło się z kaloszami i parasolem, aż tu nagle wczoraj po przebudzeniu zobaczyłam wyglądające zza chmur słoneczko. Od razu spakowaliśmy najpotrzebniejsze rzeczy i wybiegliśmy z mieszkania. Nasz kierunek – Frogner Park.

1a

Jest to park o olbrzymiej wielkości położony w centrum miasta. Tematem przewodnim parku jest kondycja ludzka. Składa się łącznie z 600 postaci  przedstawiających ludzi w różnych czynnościach, tj. bieganie, zapasy, taniec, czy przytulanie.
Tłumy ludzi są tam od świtu do nocy. Jedni zwiedzają, inni uprawiają sport, kolejni grillują, a jeszcze inni spędzają miło czas na łonie natury.

Najsłynniejszą rzeźbą całego kompleksu jest usytuowana w najwyższym punkcie parku wieża sięgająca blisko 16 metrów. Składa się ona z 121 nagich ludzkich sylwetek w różnym wieku.

6

5

Starannie posadzone kwiaty, małe i większe fontanny pięknie dekorują ścieżki spacerowe na terenie parku.

Postanowiłam połączyć przyjemne z pożytecznym, nadrobić zaległości i przy okazji zaprezentować Wam obiecane, poprawinowe stylizacje.

11
12
13
14
15
16
kombinezon – Mohito
szpilki – Reserved
marynarka – Reserved
zegarek – Top Secret
naszyjnik – univesti

okulary – Ray Ban

17
18
19
20
21

spodnie, koszula, buty – Zara
pasek – Calvin Klein
marynarka – Top Secret
zegarek – Axcent of Scandinavia
okulary – Ray Ban
22

Do następnego!