Jak przygotować się na wakacje w tropikach? Summer essentials

1.Wygodny strój 
Podczas podróży, niezależnie czy samolotem czy samochodem powinniśmy czuć się swobodnie. Nasz outfit nie może być obcisły ani krępować ruchów. Nie wyobrażam sobie lecieć naście godzin w jeansach, koszuli, niewygodnych butach czy pasku wciskającym się w brzuch. Pomimo, że na co dzień preferuję raczej elegancki styl, tym razem zdecydowałam się na sportowy outfit. W dobrze skrojonych i dopasowanych dresach, schludnej bluzie i adidasach podróż na pewno będzie milsza,  a ja będę mogła oddać się czytaniu ulubionych książek czy konwersacji z resztą podróżników.

DSC_4698
2. Umilacze podróży
Na szczęście nie jestem typem człowieka, który ma problem ze snem podczas podróży – mogę spać wszędzie i w każdej pozycji. Jednak doskonale zdaję sobie sprawę, że całego lotu (niestety) nie uda mi się przespać, stąd do swojego plecaka wrzucam kilka umilaczy. Jeżeli będzie na pokładzie internet – super, dodam kolejny wpis ze stylizacją. Jeżeli nie – dokończę zaległe pozycje książkowe i obejrzę jakiś film. W takim klimacie podróż na pewno „zleci” szybciej.

DSC_4715
3. Kosmetyki do opalania
Skoro już o tropikach mowa w naszej wakacyjnej kosmetyczce nie może zabraknąć olejków do opalania i filtrów ochronnych. W tym roku zdecydowaliśmy się na kosmetyki od Australian Gold. Czy zdają egzamin? Przekonamy się niebawem 😉

DSC_4690
4. Stroje kąpielowe
Po zabiegu jakim jest smarowanie od stóp do głów olejkami i filtrami ochronnymi czas wskoczyć w strój kąpielowy. Jako, że luty to nie do końca okres wakacyjny (przynajmniej nie w Polsce i Norwegii) ze znalezieniem zaledwie kilku strojów kąpielowych był duży problem. Na cały wyjazd upolowałam trzy kostiumy, co nie oznacza, że nie planuję wyposażyć się w kolejne już na miejscu 😉

collage
5. Apteczka
Moim zdaniem nieodłączny element bagażu wakacyjnego. Oczywiście zawartość jej powinna być ściśle uzależniona m.in od  charakteru wyjazdu, miejsca wypoczynku, czy zagrożeń jakie mogą na nas czyhać na miejscu. Niestety o zatrucie pokarmowe w tropikalnych krajach nietrudno. Nasza flora bakteryjna zdecydowanie różni się od lokalnej, stąd główne miejsce w naszej podróżniczej apteczce zajęła „Osłonka” – mająca za zadanie uzupełnić florę bakteryjną przewodu pokarmowego. Woda utleniona i plastry – niezbędne przy skaleczeniach, a także leki na przeziębienie, ból czy ukąszenia.

DSC_4683
6. Kosmetyki

Wakacje to idealny czas, aby nasza skóra nieco odpoczęła, stąd tym razem wersja bardzo okrojona mojej kosmetyczki. Rezygnuję z rozbudowanej kolorówki (gdy zajdzie potrzeba wykonania mocniejszego makijażu, siostra nie zawiedzie -jestem pewna, że zawartość jej torebki będzie kompletna). Koniecznie tusz wodoodporny, krem BB i kieszonkowa wersja kosmetyków do konturowania twarzy.

DSC_4688

Oprócz tych kluczowych pozycji moją torbę wypełnia (uwaga wersja mojego chłopaka) sterta! ciuchów i butów, kapelusz, aparat i dużo pozytywnej energii.
Przez najbliższe dwa tygodnie zdecydowanie większą aktywnością wykażę się na instagramie (klik) oraz Facebook’u (klik). Śledźcie tam naszą podróż, a po powrocie obiecuję zdać Wam szczegółową fotorelację.
THAILAND! WE’RE COMING! 🙂

OLYMPUS DIGITAL CAMERA